Yves Rocher Makyaj Süngeri

Makyaja meraklı herkesin makyaj masasında en az bir makyaj süngeri bulunuyor.Beauty Blender ise bu konuda artık bir fenomene dönüşmüş durumda.Fakat 50 tl lik fiyatı çoğumuza bir süngere o kadar para verilmez dedirtiyor.Kozmetik sanayi elbette ki bu durumun farkında ve gün geçtikçe Beauty Blendera muadil makyaj süngerleri üretiliyor.Bloğumun bugünkü konuğu ise muadillerin arasından açık ara farkla sıyrılmış Yves Rocher Makyaj süngeri.

IMG_6889[1]

Süngerimin kirli görüntüsü için üzgünüm ama benimki uzun zamandır benimle olduğu için artık eskimeye başladı ve lekeler artık çıkmıyor,eskiden böyle miydi halbuki ?

IMG_6887

Yukardıda sorduğum sorunun cevabını vereyim,hayır böyle değildi eski günlerde.Beyaz sabunla yıkadığımda tüm lekeler çıkıyordu ve süngerim ilk günlerimizdeki gibi tertemiz oluyordu.

IMG_6888

Tasarımı klasik,sivri ucu göz pınarı,burun kenarı gibi bölgelere erişebilmek için ideal.Altta kalan geniş kısım ise yanaklar ve alında pürüzsüz bitiş sağlamak için geliştirilmiş.Peki gerçekten övüldüğü ,kara borsaya düştüğü kadar var mı derseniz ? Bence var,gerçekten.Bir kere fondöteni yüzünüze yok gibi uyguluyor.Kuru uygulama yaptığınızda elbette ki ürünü emiyor ama kullanmadan önce suyun altında bekletir ve fazla suyu kağıt peçeteyle alırsanız sünger ürünü yutmadan cildinize eşit bir şekilde dağıtıyor.Ben bu süngeri aldığımdan beri diğerini hiç kullanmıyorum.

IMG_6886

Gelelim kara borsa olmuş,baş tacı edilmiş 10 tl lik fiyatının çok çok üzerinde performans sergileyen bu süngerin bence olumsuz yanlarına.Süngeri ilk aldığımda ambalajından çıkardım ve herhangi bir temizleyici dökmeksizin suyun altına soktum ama oda ne sünger köpürmeye başladı ve durulaması gerçekten zor oldu.Acaba ambalajındaki bir sünger neden köpürür ? Neyse köpürme meselesini geçtim ama niye eskidikçe kirlerine yapışır oldu ? Artık lekeler çıkmıyor ve bu durum beni birazcık üzüyor.Neyse benim için buda geçilebilecek bir durum,zira fiyatı ve performansı benim aklımı çeleli çok oldu.Siz ne düşünüyorsunuz bu sünger yada genel olarak makyaj süngerleri hakkında ?

Bunlar da hoşunuza gidebilir...