Watsons Makyaj Süngeri

Herkese yeniden merhaba,eskiden fondötenimi cildime parmaklarımla uygular ve en doğal görünümü böyle yakalayabileceğimi düşünürdüm.Zamanla fırçalar girdi makyaj masama,sonrada makyaj süngerleri.Bloğumun bugünkü konuğu watsons fondöten süngeri.

IMG_2636

Makyaj fırçalarım benim için yeterliydi,ama beauty blender akımından nasibimi aldım bende. Orijinaline 50 tl vermeden önce birkaç markanın benzer ürününü kullanmak istedim.Bugün watsons makyaj süngeri ilerleyen günlerde de yves rocher makyaj süngerini inceleyeceğim.

IMG_2638

Süngerin tasarımı fotoğrafta gördüğünüz gibi.Geniş olan alt tarafı fondöteni alın,yanak,çene gibi bölgelere,sivri olan ucu ise burun kanatları ve göz altı kapatıcısı uygulamak için.Süngeri sevip sevmediğim konusunda kararsızım.Sevmediğim noktaları şunlar.Bir kere çok fazla ürün emiyor içine bu sünger.Buda kapatıcılık istediğimiz zamanlar için süngerin kullanımının uygun olmadığını gösteriyor.Ve uç kısmı biraz daha sivri olabilirdi.Burun kanatlarına ve gözlerin burunla birleştiği noktalara tam yerleşmiyor.Bence en kötü tarafıysa süngeri yıkadığımda hala kirliymiş gibi görünmesi.Tam temizlenmiyor buda bakteri oluşumuna zemin hazırlıyor.Birde ben ten makyajı yardımcılarından yumuşaklık ve hassasiyet bekliyorum.Bu sünger çok sert,suratımda taş gezdiriyorum gibi oluyor.

IMG_2637

Sevdiğim kısımsa göz altı kapatıcımı çizgilerime hiç dolmadan uygulaması.Bugüne kadar parmaklarımı ve bir çok fırçayı göz altı kapatıcısı uygulamak için kullandım bir tek bu sünger çizgilere dolmadan,doğal bir bitiş sağladı.Fiyatı 10 tl gibi bişeyd, ben bir alana bir bedava kampanyasından yüz temizleme fırçasıyla birlikte 10 tl ye almıştım.Benim söyleyeceklerim bu kadar,siz ne düşünüyorsunuz makyaj süngerleri hakkında ? Görüşmek üzere,sevgiler

Bunlar da hoşunuza gidebilir...