Vizon Kirpik Mi İpek Kirpik Mi ?

Merhaba,yaz her ne kadar bitmiş olsa da düğünler,davetler son hız devam ediyor.Daha önce instagram paylaşımımda anlatmıştım kardeşimin düğünü için yaptırdığım vizon kirpik uygulamasını.

IMG_1267

Çok gel git yaşadım yaptırsam mı yaptırmasam mı diye,yaptırmak istiyordum çünkü göz makyajını mükemmelleştiren en büyük ayrıntının sık,uzun ve kıvrık kirpikler olduğunu biliyordum.Yaptırmak istemiyordum çünkü vakit yoktu,onca iş,güç,koşturmaca arasında fırsat bulamıyordum ki İnstagramda @vizonkirpik sayfasının sahibi kübra hanımla tanıştım.

IMG_1270

Bana uygulamayı eğer istersem evimde de yapabileceğimizi söyledi,tabi siz onun evine giderseniz fiyat daha uygun oluyor ama vaktiniz yoksa yada ne bileyim evden çıkmanıza mani bakıma muhtaç bir yakınınız yada bebeğiniz vs varsa bu bulunmaz bir nimete dönüşüyor.Benim için öyle olmuştu en azından.

IMG_1232

İşlem çok uzun sürüyor ama bak onu baştan söyliyeyim,neredeyse 4 saati aldı benim uygulamam.

IMG_1226

Peki ipek kirpikten farkı nedir vizon kirpiğin ? Bir kere çok daha yoğun,ipek kirpikte bir kirpiğe iki üç kirpik eklenirken vizon da sayı 5-6 hatta 7 ye kadar çıkabiliyor.Aşağıya ipek kirpik ve vizon kirpiğin farkını daha iyi görebilesiniz diye her iki uygulamadan sonra çekilmiş fotoğraflarımı koyacağım.

IMG_0316

Yukarıdaki fotoğraf ipek kirpik uygulamasından iki gün sonra çekildi,aiağıdaki ise vizon kirpik eklendiği gün

IMG_1249

Gördüğünüz gibi vizon kirpik daha belirgin ama ipek kirpik daha doğal bir görünüm veriyor.Yalnız vizon kirpik uygulandıktan bir kaç gün sonra ben tatile gittiğim için deniz suyunun tuzu kaşıntıya sebep oldu.

IMG_1278

Benim size nacizane önerim vizon yada ipek kirpik uygulatacağınız gün kesinlikle göz ve ten makyajı yapmayın.Göz makyajınız zaten uygulamadan önce siliniyor yapmanın bir anlamı yok yani.Ten makyajı yapmayın deme nedenimse şu,uygulama yapıldıktan sonra kirpiklerinize su değmemesi gerekiyor ve eğer ben gibi yüzünü jel ve su ile temizlemeden rahat edemeyenlerdenseniz o gün kirpikleri korumak zor olabilir.Ben her iki uygulama yapılırkende ten ve göz makyajı yapmadım.Fiyatlar uygulamaya,eklenecek fiyata ve uygulamanın nerede yapılacağına göre değişkenlik gösteriyor.Kübra hanım işini severek yapan bir uzman,kendisine instagramdan ulaşabilirsiniz.Sormak istediklerinizi bana burdan yada instagramdan yazabilirsiniz.Her zaman dönüş yapıyorum,görüşmek üzere kızlar…

Bunlar da hoşunuza gidebilir...