The Balm NUDE Tude

Herkese yeniden merhaba,2014 yılında güzellik dünyasını bir çılgınlık sardı.The balm Nude Tude Paleti.Bloggerlar öve öve yere göğe sığdıramadı.Herkesin elinde,dilinde o vardı.Onlarca blog da okuduk bu paletin artılarını,ya eksileri ? İşte o konuda bir eksiklik vardı.Bir ürünü uzun bir süre kullanmadan yorumlamayı doğru bulmuyorum,fikirlerim netleşmeden yazmam asla.Bu sebeple tanıtım için ürün gönderip sonra mail üstüne mail atan ne zaman paylaşacaksınız diye soran firma yetkilileri biraz zaman verin lütfen.Mesajı da verdiğimize göre hadi başlayalım Artılarını çok dinlediniz ama yinede kısaca bahsedeyim bende.Palet birbirinden güzel,soft renkler barındırıyor.

IMG_1180

Renkler günlük makyajdan gece makyajına kadar büyük bir kullanım alanı sunuyor.Koyu renkli gözlerden renkli gözlülere kadar herkese yakışan,herkes tarafından kullanılabilecek türden.Beni en çok sol baştan ikinci grup stubborn ve stand-offish etkilemişti.Ne tatlı pembeler onlar öyle.Peki bu renkler gözde nasıl duruyor ? Kesinlikle paletteki gibi değil.Sol baştan altlı -üstlü dört rengin pigmentasyonu çok zayıf,göze rengi taşıyabilmek için defalarca uygulama yapmanız gerekiyor.Buda kat kat bir görüntüye sebep oluyor ve ben bundan hiç hoşlanmıyorum.Koyu renklerin pigmentasyonu iyi,tek seferde bile göz kapağına rengi taşıyabilirsiniz.Bir diğer eksisi ise uygulama anında rengin göz altlarınıza dökülmesi.Kesinlikle ne kadar dikkatli uygularsanız uygulayın,far taaa burnunuza kadar geliyor. Bu palet neden bu kadar abartıldı hala anlayabilmiş değilim,siz anladınız mı ? Birde bunun kızkardeşi Nude Dude var ki onla bunun arasındaki farkçok az.Renkler birbirine oldukça yakın.Yani tude varsa dude gerek yok bence hatta tude a bile çok gerek yok.Dediğim gibi anlayabilmiş değilim bu paletin popülaritesini hala.Ben 45 tl ye almıştım gratisden bildiğim kadarıyla paletin şuan bazı online sitelerde de satışı yapılıyor.Renkleri zaten yüzlerce kez gördüğünüz için swatchlamadım,yazının başında da bahsettiğim gibi ben bu yazıda ürünün pek bahsedilmeyen eksilerini yazmaya çalıştım.

IMG_1184

The balm ürünlerinin retro tarzını çok seviyorum,bu palette de yine muhteşem bir ambalaj görüyoruz.Son olarak dediğim gibi soft renkler barındırıyor olması güzel,fiyatı da makul ama bence abartıldığı kadar illa alınması gereken bir palet de değil.Siz ne düşünüyorsunuz Nude Tude hakkında ? Olmazsa olmaz mı,olmasa da olur mu ?

Bunlar da hoşunuza gidebilir...