Sephora Perfect Complexion Brush

Herkese yeniden merhaba,makyaj da profesyonel görüntüyü yakalayabilmek adına fırça kullanmak da yarar var,amaa doğru fırçalara sahip olmak şartıyla.Piyasada pahalı yada ucuz bir çok markanın çok çeşitli fırçaları var.Başka bir deyişle  ortalık derya deniz.Bizde makyaj sanatçısı olmadığımız için gerekli parçaları almalı gereksizlerden uzak durup paracıklarımızı başka yerlere saklamalıyız.Peki hangi fırçaları almalı hangilerinden uzak durmalıyız? Bugün bloğumun konuğu sephora perfect complexıon brush.

IMG_20141228_231500

Bu fırçayı çift yönlü ve pembe olduğu için çok beğenerek almış,bir taşla iki kuş vurduğumu,mantıklı bir alış veriş yaptığımı düşünmüştüm.Fotoğrafda gördüğünüz gibi bir tarafı kedi dili diye tabir edilen fondöten fırçası diğer tarafı ise  pofidik bir pudra fırçası.Bence mantıklı bir alışveriş değilmiş çünkü bu fırçayla fondöten uygulamak gerçekten çok zor.Ne yaparsam yapayım ben bu fırçayla ürünü asla homojen dağıtamıyorum.Çizgi çizgi bir görüntü oluşuyor yüzümde,üzerinden illaki parmaklarım yada başka bir fırçayla geçmem gerekiyor ve bunu yapacaksam bu fırçayı kullanmama hiç gerek kalmıyor.

.IMG_20141228_231553

Temizlemesi de fondöteni uygulaması da oldukça zor olduğu için ben bu fırçayı fondöten  uygulamak için artık hiç kullanmıyorum.Peki pudra uygulamak için geliştirilmiş kısmı nasıl diye sorarsanız cevabım yine olumsuz.Evet yumuşacık tüyleri ve sevimli görüntüsüyle makyaj masam da güzel bir görüntü oluşturuyor ama pudra uygulamak için de oldukça başarısız.Ürünü fırçaya alıp yüzüme götürünceye kadar geçen sürede ürünün yarısı fırçayı çoktan terk etmiş oluyor.

IMG_20141228_231622

Yıkarken renk veriyor olması da bence başka bir dezavantajı.Neyse ki ben bu fırçayı bir sephora indiriminden 25 tl ye almıştım,indirimsiz fiyatının 80 tl olduğunu düşünüp kendimi şanslı hissediyorum.

IMG_20141228_231604

Benim bu fırçayla ilgili söyleyeceklerim bu kadar,ara sıra kullandığım fırçalarla ilgili yorumlarımı paylaşacağım.Siz de paylaşırsanız çok sevinirim,sizin favori fırçanız hangisi?Tekrar görüşünceye kadar kendinize iyi bakın,sevgiler.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.