Roaccutane 5. Hafta

   Merhaba tekrardan,günün 2. yazısı her cuma adet olduğu üzere roaccutane tedavimle ilgili.Eveeet tedavi de 5 .haftayı tamamladım,instagramdan takip edenler bilirler geçtiğimiz günlerde aylık kan tahlilimi yaptırıp doktorun yanında biraz da korkarak aldım soluğu.Çünkü kolesterol 222 ye çıkmıştı yani üst limiti olan 200 ü geçmişti,ilacı tekrar yazmayacağını düşündüğüm için korktum ama yazdı,bende kolesterol konusunda daha dikkatli olacağımın sözünü verdim. Öncelikle kolesterolü daha da yükseltmemek adına beslenmeme dikkat etmem gerekiyor,küçük çaplı araştırmalarım sonunda ceviz ve sarmısağın bu konuda çok başarılı olduğunu tespit ettim,her ikisini de çok severek tükettiğim için diyetime bol bol ekledim,kolesterolü yükselten bir diğer şey kırmızı etin fazlaca tüketilmesi,bu konuda da kendime sınırlama getirdim.İnşallah bol bol da su içerek bu yükselişe bir dur diyeceğim.Geldik en çooook yakındığım 2. sorunuma dudak kuruluğu,arkadaşlar buna da şimdilik bi çözüm buldum onun yazısını ayrıyeten yazacağım.

Cildim de kuruluk baş gösterdi,özellikle banyo sonrası cildim çok fazla gerginleşiyor.Nemlendirici sürdüğüm de geçiyor.Gündüzleri de güneş koruyucumu en fazla 2 kez kullanıyorum,çok fazla güneş olmadığı için ve cildimin soyulmasını engellememek adına uygulama sıklığımı 2 kere ile sınırlı tuttum.

               Menstrual dönem öncesi yine sivilceleniyorum,ama asla ilacı kullanmadan önceki gibi değil sivilcelerim,daha az daha küçük ve çok daha kolay geçiyor.

               İlaçla birlikte dikkatimi çeken bir şey daha kaş,bıyık gibi bölgelerde tüylerin yoğunluğunda bi artış olmasa da çok çabuk uzadıkları inkar edilemez bi gerçek.Geçici bi durum diyip çok takılmamaya çalışıyorum.

Cildimle birlikte saçlarımın da ne kadar kuruduğundan bahsetmiştim zaten,benim anlatacaklarım bu haftalık bu kadar sizin eklemek yada sormak istediğiniz bi şey varsa aşşağıya yorum bırakabilirsiniz,roaccutane serüvenim haftaya kaldığı yerden devam edicek,hoşçakalın,sivilcesiz günler.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

2 Cevaplar

  1. Minoz Gizem dedi ki:

    Komedonların var mıydı bilmiyorum ama roaccutane komedonlarını nasıl etkiledi bu konuda bilgin varsa ve paylasırsan sevinirim çünkü benim de kullanma gibi bi durumum var ama sivilceden çok komedonum var ve hani bu ilaç daha çok sivilceyle alakali olduğu için komedonlar hakkında pek bi şey duymadım.Simdiden Teşekkürler bu arada tedavini bitirdigin ve güzel bi cilde kavuştuğun için tebriklerr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.