Neutrogena Vücut Sıkılaştırıcı Seri

Bir arkadaşı vardı annemin konuşurken hep kolunu sallar ve her salladığında tişörtünün sıktığı kolu zıngır zıngır sallanırdı.O konuşadursun benim dikkatimi hep kolu çekerdi,sallanan o kol benim için şişmanlık ve yaşlılık demekti.Geçen yazdı sanırım ayna karşısında makyaj yaparken bir yandanda bana kaybettiği bir eşyasını soran eşime şurda diye elimle işaret ederken kolumun üst kısmı dikkatimi çekti,sallanıyordu :S

Ne yani ben şimdi yaşlandım mı ? Şişman mıyım ? Yoksa ölmeye bi başım mı kaldı ? Şaka şaka durum bu kadar vahim değil elbet ama azıcık sallanıyor ve ben çeşitli ürünler kullanarak bunu engellemeye çalışıyorum spor yapmak zor geliyor da.Çok su içiyorum ama bir de fırsat buldukça açık havada hafif tempoda yürümeye çalışıyorum,mümkün olduğunca işte.Bir süredir  Neutrogena Visibly Renew Esneklik Sağlayan seriyi deneyimliyorum. 

IMG_7551

Yaş büyüdükçe cilde sıklık veren kolajen azalıyor ve Neutrogena®, sıkılık kaybını bu seride kullandığı“collagen boost minerals” teknolojisi ile önlemeye yardımcı olmaya çalışıyor.

IMG_7554

Bu seri 10 günde cildin sıkılığını arttırmayı vaat ediyor,açıkçası ilk etapta bu vaadi saçma bulmuştum,ama on günde olmasa bile düzenli kullanımda cildi toparlıyor gerçekten.Özellikle vücut losyonu çok hoşuma gitti.Ben bacak ve kollarımın üst kısımlarına ayrıca basen ve göbek bölgesinde kullandım ama öyle sabah akşam düzenli değil,duş sonraları hem cildimi nemlendirsin hemde yapabiliyorsa derimi sıkılaştırsın diye kullandım.Ben bir buçuk aydır kullanıyorum ve benim sorunlu olan üst kolumda işe yaradı ama sporla desteklenmesi şart kesinlikle.400 ml ve açıldıktan sonra 12 ay içerisinde bitirilmeli,fiyatı satılan siteye göre değişmekle birlikte 23- 30 tl arasında.Kokusu güzel ve yağlı his bırakmadan nemlendiriyor.

IMG_7555

Serinin 75 ml lik bu el kremini de iş yerinde masamın baş köşesinde,kavanoz içerisinde olmaması yada çevirilerek açılan kapaklardan birine sahip olmaması benim favori el kremlerimden  biri olması için  yetti bile.Kokusu güzel tıpkı losyonu gibi,yağlı yapış yapış his bırakmadan nemlendirmesini sevdim.SPF 20 içeriyor ve böylece elleri güneşin zararlı ışınlarından koruyor ve kahverengi lekelere karşı önlem oluyor.Ellerimde şu sıra dede eli görüntüsü olmadığı için sıklık kaybında ne kadar etkili olduğunu bilmiyorum,kremimi değiştirip deneyeceğim tekrar.Tıpkı losyonu gibi açıldıktan sonra 12 ay içerisinde kullandın kullandın yoksa güüüüm çöp. Fiyatı sitelerde 8- 16 tl arası değişiyor,ve serinin diğer elemanları gibi eczanelerde ve zincir güzellik marketlerinde  satılıyor.( yazar burada ne demek istediğini kendide anlamadı ) :S

IMG_7552

Bu arkadaşta losyonu gibi kuru ciltler için ibaresini taşıyor ama ürünler benim karma cildimde herhangi bir sivilcelenmeye neden olmadılar.Bu kremin fiyat aralığı 9-20 tl arası değişiyor.Acaba siteler neye göre belirliyorlar fiyat aralığını ? Aynı ürünü iki katı fiyata  nasıl satabiliyor bazıları ? İyi araştırmak öyle almak lazım.Kısaca toparlıyayım seriyi sevdim ve muadillerine göre uygun fiyatlı oldukları için tavsiye ederim.Ve son olarak yaşlanmak,sarkmak,oranın buranın sallanması belki en nihayetinde kaçınılmaz  son ama güzel yaşlanmak güzel yaşamak ve güzel bir yüreğe sahip olmak…Veda zamanı geldiğinde iyikilerinizin keşkelerinizden fazla olmasını dilerim.Buraya kadar okuyan herkese bir İYİ Kİ VARSIN demek geçti içimden.:):)

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.