Microblading Kıl Tekniği

Merhaba herkese,beni sosyal medyadan takip edenlerin bildiği üzere bir süre önce Adile anne tarzı kaşlarıma kıl tekniği (microblading ) ile yeni bir şekil verildi.Bu uygulamayı aslında geçen yaz farklı bir merkezde yaptırmıştım ama sonrasında renk kızıla dönünce yaptırdığıma,yaptıracağıma bin pişman oldum.Günlük yaşantımda makyaja yer yok,ee malum yanlış alım kurbanı kaşlarımda da boşluk çok.O yüzden kaşlarım için son kez harekete geçtim,ne yalan söyliyim yine ilk gün güzel diğer günler kızıl olacak korkusuyla bir süre instagram da araştırdım. Sonra Emel hanımla mesajlaştık ve ilk uygulama için yaklaşık bir ay önce kendisiyle görüştük.

İlk gün,henüz uygulama yapılmamışken çekilen ilk fotoğrafım.Ben sadece çok kalın olmasın dedim,onun dışında şekle emel hanım karar verdi,bence bu noktada çok müdahale etmemek işi uzmanına bırakmak gerek.

Önce işlem yapılacak kaşıma acıyı daha az hissetmem için uyuşturucu özellikli bir krem sürüldü.

Kıl tekniği bence eski yöntemlere oranla çok daha doğal,incecik iğnelerle kaş kıllarından farksız çizgiler çiziliyor.

Çizme işi bittikten sonra tüm kaşınıza saç ve ten rengine uygun bir boya sürülüyor.

Kimileri ilk gün çok koyu durduğunu düşünse de bence güzeldi ve zaten aynı günün gecesi bir davete katılmıştım ve kaşlarımı yeni yaptırdığım belli değildi.

(Bknz ne güzel kaş yapmışım diye gülen Emel Hanım ve onun sevincine seni seni bakışım )

O gün oradan mutlu ayrıldım ama ya yine daha önce yaptırdığım zamanki gibi kızıla dönerse diye içten içe de korkmadım değil.

21 Gün sonra tekrar görüşmek ve ikinci uygulama için randevulaştık.

 

Ve 21 gün sonunda ilk uygulamada anlattığım tüm basamakları tekrarladık,kaşlarımın renginde kızarma,yeşerme yada grileşme olmadığı ve şeklini de beğendiğim için hiç bir değişiklik yapmadan ilk uygulamanın üzerinden geçti Emel hanım.

Microblading kişiden kişiye değişmekle birlikte 1,1.5 yıl kalıcılığı olan bir uygulamaymış.Bir sene sonra tek bir uygulama yapıldığı takdirde yine bir yıl kaşlarımı kullanabilirmişim.

Uygulama sırasında hafif bir acı olabiliyor,ilk gün benim kaşlarım hiç kanamamıştı ama ikinci işlemde biraz kanadı.Emel hanım ilk katı geçtikten sonra bir krem sürdü,o kremden sonra acı hiç kalmadı diyebilirim.

Kaşlarım için kullanılan boya ve alet.

Ve uygulama sonrası klasik daltonlar pozu

Yazıyı bitirmeden size bir şey daha söylemek istiyorum.Emel hanımın çalıştığı http://womenserifali.com/  dönem dönem kampanyalar yapıyormuş.Mesela benim kaş yaptırdığım gün cilt bakımı 20 tl idi.Bende denemek istedim.Klasik bir bakım yapıldı bana,sırasıyla temizleme,peeling,buhar ve maskeden oluşuyordu.Sıkma işlemi de vardı pakette ama ben sıkılmasını istemedim.Maske olarak siyah maske uyguladılar cildime ve göz altlarım için de altın maskesi uygulandı.

Microblading işlemi 700 tl ama Emel hanım dün instagram canlı yayınımda söz verdi benim takipçilerime indirim yapacak :=)

Uygulamayla ilgili sormak istediğiniz herhangi bir şey sormak isterseniz bana instagramdan yada buradan ulaşabilirsiniz,görüşmek üzere hoşçakalın.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.