Lazer Epilasyon Deneyimim

Herkese yeniden merhaba,havaların ısınmasıyla birlikte hepimizi bir telaş sardı.İstenmeyen tüylerden nasıl kurtulurum ? Bir çok yöntem olmakla birlikte ben bugün benim de tercih ettiğim bir yöntem olan lazer epilasyon dan bahsedeceğim.Öncelikle belirtmeliyim ki bu yazı lazer epilasyon nedir sorusuna verilen akademik bir cevap değil,anlatacaklarım tamamen kendi deneyimim. 

2012 Kasım ayında başladı benim ilk seansım ve 2014 ağustos da bitti tüm seanslarım.Peki ya istenmeyen tüyler bitti ve de sonsuza kadar gitti mi ? Cevabı koca bir hayır.O yıllar da özel bir hastanenin doğumhane servisinde ebelik yapıyordum ve yine o günlerde karar vermiştim mümkünse her kadın istenmeyen tüyleriden sonsuza dek kurtulmalı.Başladım araştırmaya pek çoğunuzun yaptığı gibi.Tüm sitelerde ne kadar gerekli olduğu,ne kadar konforlu olduğu yada cihazın ve yöntemin özellikleri anlatılıyordu ki çoğu bizim anlayamayacağımız türden terimler içeriyordu.Sokaklarda elinde broşürlerle anket yapan insanlar vardı,içlerinden biri beni de durdurdu ve kendimi yaşadığım bölgenin tanınmış merkezlerinden birinde fok balığı gibi konuşan bir kadının karşısında buldum.Anlattı,anlattı çoğunu anlayamadığım bir sürü şeyi,sorularımın çoğuna kaçamak cevaplar vererek.Neyse benim de kafam da lazer epilasyonla istenmeyen tüylerden kurtulma fikri olduğu için anlaştık.Diode lazer yani ütüleme metodu uygulandı bana.Bu daha az acı verip daha etkili bir sonuç vaad ediyormuş.Gelelim benim yorumlarıma.

 • Kesinlikle azımsanacak bir acı değildi.
 • Hiç de etkili sonuç vermedi,koltuk altı,bikini bölgesi ve bacaklar dahil olmak üzere uygulama yapılan hiç bir bölge de vaat edilen % 80 başarı oranına ulaşılamadı.
 • Bazı seanslar da resmen yanık et kokusu geliyordu burnuma sorduğum da ters giden herhangi bir şey olmadığını söylüyorlardı ama o seanslardan sonra cildimin çeşitli bölgelerinde küçük kırmızı kabarcıklar oluşuyor ve canımı çok yakıyordu.
 • Seans aralıkları tüylerin uzama hızına göre ayarlanıyor ve bazen 3 ay görüşmediğimiz oluyordu ve bu süre zarfında bana tüylere asla dokunmamam gerektiğini söylüyorlardı,böyle bir şey nasıl mümkün olsun ?
 • Bir seferinde seansı eldiven kullanmadan yapmaya kalkan bir görevliyle karşılaştım ve tabi ki buna müsaade etmedim.Böyle özel bir şeyi bu denli özensizce yapmak nasıl bir amatörlüktür anlayamadım.
 • Bana 8 adet seans 2 adet kontrol olmak üzere toplam 10 kez işlem yapıldı,ve anlaşmaya gittiğim gün 8 seansı bile tamamlamadan tüylerin tamamen biteceğinin garantisini vermişlerdi.Bitmedi ve son seansım da bir 8 seans daha almam gerektiği anlatıldı.Kabul etmedim tabi ki.         Size tavsiyem
 • Seans sayısı veren yerlerden kaçın,bitme garantisi ve sınırsız seans veren yerlere gidin.
 • Lazer epilasyon yaptırmayı düşünüyorsanız en az bir yıl kılları kökünden alan ağda vb uygulamalar yaptırmayın hatta jiletle uygulama yapın o bir yıl zarfında.
 • Sedef,egzama gibi bir cilt rahatsızlığınız varsa epilasyondan uzak durun.
 • Roaccutane gibi deriyi hassaslaştıran bir tedavi görüyorsanız kesinlikle lazer epilasyon yaptırmayın ki bunun olabileceğini söyleyen merkezler var sakın inanmayın.Her iki durumu da deneyimlemiş biri olarak çok rahat söyleyebilirim ki roaccutane deriyi çok hassaslaştırıyor benim tırnağım sert bir şekilde değse bir yerime aklım çıkıyor bir de o makinenin derime sürtündüğünü hiç düşünemiyorum.
 • Hijyen çok çok önemli,epilasyon sonrası mantar olan insanlar tanıyorum ben.Anlaşmayı yapmadan merkezi detaylıca gezip,kafanıza takılan ne varsa sorun.
 • Uygulamadan sonraki 15 gün güneşlenmeyin veya solaryuma girmeyin,çünkü hassaslaşan deride lekelenmeler olabilir.
 • Mahremiyetinize saygı duyan yerlerde uygulama yaptırın,her seansa yetkililerin çalışma saatlerine göre farklı kişi girebiliyor.Bu bir çok kişiyle mahreminizi paylaşmanız demektir,en başında bunu net bir şekilde konuşmak da fayda var.
 • Hiç bir kaynakta bunla ilgili bir bilgiye ulaşamasam da tanıdığım bir kaç kadın doğum uzmanı gebeliğin lazer epilasyon bittikten en az 6 ay sonra planlanması gerektiğini çünkü kıl köklerini yok etmek için verilen ışınların olası bir gebelik durumunda bebeğe zarar verebileceğini söylemişti.Siz ne düşünüyorsunuz lazer epilasyon hakkında,yaptıranlar memnun mu yoksa ben gibi istediğiniz verimi alamadınız mı sizde ? Sevgiler,hayırlı cumalar herkese.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

3 Cevaplar

 1. Anonim dedi ki:

  Ah canım epilasyon mu dersin dert mi dersin neresinden tutup yakınayim bilemedim.ben yüzüm için gidiyorum sanırım 2.5 sene olmuştur, aşağısı değil. Bana en az 8 seans gelmen geriliyor sarı tüyler olduğu için uzun sürer bi süre veremeyiz net olarak dedi.en fazla 1.5 ay aralıklarla gittim yok böyle bi acı canımın yarısını bırakıyorum sanırım. Ama kesinlikle suan istediğim bi sonuçta yok ve hala gidiyorum önemli bi özel hastane olusuna güvendim.sonuc bulmadigi icin bırakamıyorum.kalakaldim.kadin olmak zor anacim

  • Evet zor ama güzel tarafları da çok :)) Hangi hastane olduğunu çok merak ettim birde hangi yöntem uygulandı çünkü bazı yöntemler sarı tüyleri daha da kalınlaştırıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.