LA ROCHE POSAY ANTHELIOS AC GÜNEŞ KORUYUCUSU

Herkese yeniden merhaba.Daha önceki yazılarımı okuyanlar hatırlar uzun yıllardır güneş koruyucusu kullanıyorum.Daha önce bloğumda nuxe ve babe markalarına ait güneş koruyucuları yazmıştım.O yazıları okumak için şuraya ve şuraya tıklayabilirsiniz. Bloğumun bugünkü konuğu ise La Roche Posay Spf 30 anthelıos AC.

IMG_2545

Ben La Roche Posayin bu güneş koruyucusunu sivilce tedavisi görmeden önce kullanmıştım.Sanırım 4 kez satın aldım bu ürünü.O yıllarda benim yağlı,akneli cildim için idealdi.Hatta yakın zamanda cildim yeniden hafiften yağlanmaya başladığı için aklıma geldi bu ürün ve elimde kalan son güneş koruyucusunu yazmaya karar verdim.

DSC_0811

Ürün yağlı ve akneli ciltler için üretilmiş.Diğer güneş koruyucular gibi cildi yağlandırmıyor,parıl parıl parıldamıyor.Akne ve siyah noktaya da sebep olmuyor.Aynı zamanda parfümde içermiyor.Ama ben bir güneş koruyucundan beklediğim birçok özelliği sağlamasına rağmen yinede bu ürünü tekrar satın almayacağım.Neden mi ? Çünkü bu güneş koruyucunu aralıksız olarak 1.5 yıl kullandığım bir dönemde  cilt analizi yaptırmıştım.İşin özeti beni ultrason gibi bir cihazın içine almış,cildimin görünmeyen tabakalarının durumunu göstermişlerdi.İşi yapan ne kadar profesyonel yada alet ne kadar doğruyu yansıtıyordu inanın hiç bir fikrim yok.Ama gördüğüm manzara canımı çok sıkmıştı.Cildim kıpkırmızı görünüyordu.Çocukken kurban kesimini ve hayvanın derisinin yüzülmüş halini gördünüz mü hiç ?Ben gizli gizli izlemiştim ve benzetme hoş olmayacak belki ama cildim aynı o derisi yüzülmüş hayvanınki gibi görünüyordu Analizi yapan uzman bu durumun kullandığım güneş koruyucusuyla ilgili olduğunu ve bu ürünü kullanmayı derhal bırakmamı ve onların tavsiye ettiği ürünü kullanmamı öğütlemişti.Uzmanın tavsiye ettiği ürünü almadım ama bunu da kullanmak içimden gelmedi.Sonra yeni ürünler denedim ve hala denemekteyim.

DSC_0814

Ürünün yapısı fotoğraftaki gibi.Akışkan değil,zor uygulanıyor hatta.Dikkatimi çeken bir diğer nokta ise ürünü uygularken cildimde pütür pütür olması ve beyaz iz bırakması.

DSC_0812

Parfüm,paraben içermiyor olması ve cildi yağlandırmaması güzel.Akneli ciltler için kullanıma uygun ama ben yukarıda bahsettiğim nedenden dolayı içime düşen kurtu temizleyemedim ve ürünü tekrar satın almayacağım.Fiyatı değişmekle birlikte ben sürekli alışveriş yaptığım eczaneden indirimli 52 tl ye almıştım geçen yaz.Şimdi yarı yarıya dolu bekliyor bir köşede.Yazıyı yazıp fotoğrafladığıma göre atabilirim.Çünkü açalı 12 ay oldu neredeyse.Sizde güzellik ürünlerinizi belirtilen süre dolduktan sonra kullanmayın kesinlikle.Cilt sağlığı çok önemli,tehlikeye atmayın.Siz kullandınız mı bu güneş koruyucusunu ? Ne düşünüyorsunuz yada favori güneş koruyucunuz hangisi ? Görüşmek üzere,sevgiler.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...