Güneş Koruyucular ( Karşılaştırmalı )

Herkese yeniden merhaba,güneş koruyucular hakkında hala kafamız çok karışık.Ben kullandıklarım  hakkında sık sık yazıyorum.Bugünde kısa bir karşılaştırma yazısı paylaşacağım.

IMG_2550

Sağ baştan başlayalım La Roche Posay anthelıos ac akneli ciltler için üretilmiş,yağlandırmadan güneşten koruyor ama beyaz iz bırakıyor ve bazen ciltte pütür pütür kalıyor.Benim gibi çok açık tenliler koruyuculuğunu yetersiz bulabilir.

IMG_2545

Ortadaki Nuxe Brightening Program serisine ait güneş koruyucusu üçü arasında en sevdiğim.Parfüm içermiyor olsa çok daha fazla severdim.Yağlandırmıyor,beyaz iz bırakmıyor ve kolay emiliyor.Bence Spf 50 olsa daha iyi olabilirdi.

IMG_0827[1]

Soldaki Babe spf 50 ise içlerinde en sevmediğim.Cildi gerçekten çok fazla yağlandırıyor.Parfüm içeriyor,beyaz iz bırakmıyor.Spf 50 üstü olması güzel ama çillenmemin önüne oda geçemedi.

IMG_2547

Kısaca özetleyeyim üçünden sadece Nuxe ü tekrar alırım oda güneşin çok etkili olmadığı kış ve sonbahar aylarında kullanmak için.Diğer ikisini tekrar satın almayacağım.Yeni güneş koruyucusu aramaya devam,tavsiyesi olan var mı ? Merak edenler için üçününde yazısının linkini yazayım.Babe için şuraya,La roche için şuraya ve son olarak Nuxe için şuraya ,görüşmek üzere sevgiler

Bunlar da hoşunuza gidebilir...