6 ADIMDA MUHTEŞEM DÜĞÜN

Herkese yeniden merhaba,baharın başlamasıyla birlikte düğün ve gelin sezonu da açıldı.Ardı ardına gittiğim düğün davetlerinde gözlemlediklerim ve sizlerinde sorularıyla yönlendirmesi üzerine bugün gelin,düğün hakkında yazacağım.

Düğün480

Öncelikle bana en fazla sorulan soru,düğün foroğraflarımı kime çektirdiğimle ilgili,bu konuda söyleyeceğim o kadar çok şey var ki.Düğün tarihimizin netleşmesiyle birlikte başladı benim fotoğrafçı arama telaşem.O kadar çok kişiyle tanıştım,görüştüm ki anlatamam.En son pakistanda yaşayan bir fotoğrafçıyla konuşmuştum,uluslararası çalışmışım resmen :)) Sonra internette oldukça fenomen olan biriyle karşılaştım,kendini o kadar iyi pazarlıyordu ki ve itiraf ediyorum ben en çok buna kandım adamı sorgulama,yaptığı işleri çok fazla inceleme gereği bile duymadan eşim kaporayı yatırdı.Hikaye çekimi olarak adlandırılan kuaförden başlayıp ilk dansımıza kadar devam eden bir çekim için anlaştık ve ödemeyi de ona göre yaptık.

Düğün290

Gelgelim düğün günü adam yok ortada.Arıyorum ulaşamıyorum,güya benle birlikte orada olacaktı,saçım ve makyajım bitmek üzereydi kendileri teşrif ettiğinde.Benim zorumla gelip bir iki poz çekiyor sonrasında ortalıktan kayboluyordu kuaförüm bile şaşırmıştı bu duruma ve ilk kez böyle biriyle karşılaştıklarını söyledi.Adamın boşvermişliği kuaför sonrasında da devam etti,tüm komposizyonu ben oluşturmama rağmen adam resmen çekmeye eriniyordu ve son bombayı düğün sonuna saklamış.Fotoğrafları gördüğümde çok beğenmediğimi söyledim.Ne yapsa beğenirsiniz ? O zaman fotoğrafları vermiyorum dedi.Düşünebiliyor musunuz düğün gününüze dair elinizde tek kare fotoğraf olmasın ? Ödemeyi önceden yapmamıza rağmen bunu söyleyebilecek umursamazlıkta olması apayrı bir saygısızlık.Neyse ki devreye eşim girdi ve çok içime sinmeseler bile o günün hatırası olduğu için bende değeri olan fotoğrafları alabildik.Şimdi o güne bakıp iyi ki detaycı bir insanmışım da düğün günü öncesinde başka bir fotoğrafçıyla da çekim yapmışız diye düşünüyorum.Eşim olmasa ve maalesef kendi yöntemlerini kullanmamış olsa bu adam ne fotoğraflarımızı verirdi nede geri ödeme yapardı.O sebeple sizde eş,dost,akraba ve arkadaş referansı olmadan sırf internette fenomen diye kimseye o denli güvenip düğün günü öncesinde tüm parayı yatırmayın ve mümkünse düğün öncesinde farklı bir fotoğrafçıyla stressiz bir şekilde çekim yapın çünkü düğün günü insan ister istemez gergin hissediyor kendini.

IMG_6073

Gelelim düğün gününe ait diğer önerilerime

 • İmkan varsa düğün gününden önce saç ve makyaj provası yaptırın
 • Gelin makyajında kullanmayı düşündüğünüz rujun aynısından bir tane edinin,yemekten sonra rujunuzdan eser kalmıyor ve siz ankaranın bağlarını rujunuz olmadan oynuyorsunuz :)))
 • Göz makyajın da muhakkak suya dayanıklı rimel kullanın,annemle babam hapşırsa duyarım,o kadar yakın oturuyoruz ama o gün ben bile hönkürerek ağladım
 • Makyaj temizleyiciniz,rujunuz,asetonunuz,fondöteniniz ve parfümünüzün içinde bulunduğu mini bir çanta hazırlayın
 • Eğer eve hiç uğramadan otelden balayına gidecekseniz,balayı çantanızı yanınıza almayı unutmayın
 • Son olarak hiç bir düğün mükemmel değildir öyle olmak zorunda da değildir.Her düğünde muhakkak can sıkıcı biri vardır.Bu adı değişmekle birlikte genellikle sizden pek hoşlanmayan biridir ve tek derdi o günü size zehir etmektir.Bunlar genellikle amacına ulaşmak için her yolu dener,çeşitli rezillikleri yapmaktan geri durmazlar.İstedikleri açıktır sizin yerinize düğünün yıldızı olmak.Genelde özgüven problemi yaşayan bu tipler sizi düğün sonrası da manipüle etmeye devam ederler.Aslında yapılacak şey çok açık,bu parazitlere istediğini vermemek.O düğün sizin,o gece en özel kişi sizsiniz.Bir şey istediğiniz gibi gitmiyorsa sakın demoralize olmayın,var olanla mutlu olun suratınızın asılması için elinden gelen herşeyi yapan insancıkları memnun etmeyin.

Benim söyleyeceklerim bunlar,deneyimli evliler siz ne tavsiye edersiniz gelin adaylarına,söylemeyi unuttuğum bir şey varsa eklemeyi unutmayın lütfen,sevgiler.

IMG_6026

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

4 Cevaplar

 1. meltem ozyılmaz dedi ki:

  Evettt… Bir dejavu gibi geldi.Ne kadar tanıdık bir hikaye okudum az önce.aynı düğün ve resim maceralarını tadan bir insan olarak böyle insanların amaçsız ve gereksiz olduğunu düşünüyorum ruhsuzlar duygusuzlar kısa ve net. Benim fotoğrafçı ben hariç kuafördekı insanların resmini bile çekti beterin beteri de oluyor nacizane.EEmirganda oldu çekimlerim o kadar köşk varken avlusuna bile değmeden duvagım istedim sahile de inmek henüz Emirgana varmak üzereyken tabi ineriz niye olmasın diyen adam aynı yerde tur attırdı bize ve sonuç yüz kusur pozu tamamladım diğer geline gidiyorum oldu. Sonrasında bir furya resimleri seçmek için oldu siz geç kaldınız farklı fiyat olacak diye saçma sapan bir uygulamaya maruz kaldık ama pıssssssıkkkkkk biz sadece kapora vermiştik uyanıklık edip bütün orjinal resimlerimi aldım vermese vermez. Asla grafiker ve fotoğrafcılara güvenmem her türlü yamyamlıgı yaparlar bir dönem reklam ajansında bulundum bütün taktikler cepte en sonunda gelip kendi mahalle fotografcımızın eline düşüp bin azar yiyerek bu resimler ne böyle çok mu aradınız bu adamı diyerek fotoğrafçılar piyasasına adamın adını kötü karalattık resimlerım çok şükür saatine posterine kadar bende. Demekki bu insanlara para verirken seni bugün satın alıyorum diyerek anlaşmak gerekiyor. Bizim özel günümüze saygı duymayan iinsanlara yanlışlıkla bile saygı göstermem mütemadiyen hayat felsefem’!!

  • Kesinlikle, bu kendini sanatçı diye tanımlayan yamyamlar aslında tam bir boş gezenin boş kalfası. Ben onu rezil de ederdim de neyse insanlık bende kalsın kimsenin ekmeğiyle oynamak istemem.

 2. Anonim dedi ki:

  Hep gulun cunku o sizin en guzel ve ozel gununuz bi daha hic yasamayacaksiniz we bol bol oynayin hemde etrafta kimseyi gormeden..ohh iyiki cok gulup cok oynamisim..dugunumle ilgili en ozel anim ise karsilikli oynarken kocamin birden kulagima nasil mutlumusun hersey istedigin gibimi diye fisildamasiydi o an bir kez daha anladim ki ben ona resmeenn asigiimmmmmm

  • Ya bayılıyorum böyle mutlu aşıklara, eşim de yemek yerken istediğin gibi değil mi aşkım herşey demişti :)) duygularımıza değer veren insanlarla evli olmamız ne güzel, çok şükür

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.