Flormar Eyecatcher Eyebrow Design Kit ( Flormar Kaş Kiti )

Son bir kaç yıldır kalın kaşlar moda bense bu modaya hiç uyamıyorum maalesef hem kalın kaşları sevmiyorum hem de kendime yakıştırmıyorum.Ama kaşlarımın yıllar öncesinde yanlış alınması sebebiyle bazı yerlerinde boşluklar oluşmuş.

IMG_7145

Açık sarı saçlarımla tezat oluşturmasın diye biraz kırdırıyorum kaşlarımın renginide,hergün olmasa da bazı özel günlerde kaşlarımı dolduruyorum.Eskiden kalemle yada kahverengi farla doldururdum.Elime ulaştığından beri Flormar eye catcher kaş kitini kullanıyorum.

IMG_7126

Bu mini kaş kitinin içinde bir adet cımbız,iki uçlu kaş fırçası,vaks ve kaş farı bulunuyor.

IMG_7128

Mini fırçanın açılı ucu kaş farını uygulamak için.

IMG_7129

Diğer ucu ise kaşlarını istenen yönde taramak için.

IMG_7130

Önce ayna tarafında olmayan kaş farını açılı fırçayla hafifçe bastırarak alıyorum.Kaşlarımı yüksek orta kısmından başlayarak hafifçe dolduruyorum.Bence kaşlarınızı ortadan başlayarak doldurun en son fırçada kalan farı kaş başlangıcınıza sürün.Çünkü ilk olarak kaş başlangıcınızdan başladığınızda o kısım koyu oluyor ve sanki tek kaşmışsınız da almışsınız gibi bir görüntü ortaya çıkıyor.

IMG_7131

Daha sonra kızıl gibi duran ama aslında kızıl olmayan vaksa sürüyorum fırçamı ve yine bastırmadan kaşlarıma uygulayarak,sabitliyorum.Sonra fırçayla kaşlarımı tarayıp son görünümünü belirliyorum.

IMG_7133

Mini cımbızı ben kullanmıyorum ama tatil için çok güzel düşünülmüş,yada sabah aceleyle makyajınız yaparken aykırı bir iki kılı fark edemediyseniz  bu cımbız gün ortası kurtarıcısı olabilir.

IMG_7165

Buda kaşlarımın son hali,çok yoğun olmadan renk ve şekil vermesini beğendim ve bittikçe alırım diye düşünüyorum.Açıldıktan sonra beş yıl kullanılabiliyor olması ve 21 tl lik fiyatıyla bütçeye uygun.Kaş farı arayışındaysanız tavsiye ederim,o zaman bir sonraki yazıda görüşünceye kadar hoşçakalın.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...