Evdeki Malzemelerle Saç Bakım Maskesi

Herkese yeniden merhaba,bu pazar size çook uzun yıllar önce keşfettiğim bir saç bakım maskesinin tarifini vereceğim.Nerede okudum,kimden öğrendim inanın hatırlamıyorum ki zaten bu maskeyi henüz 14-15 yaşlarımdayken yapmaya başlamıştım o zaman tabi bu kadar çok saç bakım ürünüm yoktu ve ben şimdikinden on kat daha fazla zamana sahiptim.Ama size şunun teminatını verebilirim eğer ki saçlarınız kuruduysa ve taramakta zorlanıyorsanız saçınızı besleyecek,yumuşacık yapacak ve kolay taranmasını sağlayacak.Ayrıca uzun süreli kullanımda saçın parlamasını da sağlıyor.Hadi hazırsanız başlayalım.

IMG_8252

İhtiyacınız olan herşey yukarıdaki fotoğrafta.Bir adet küçük boy olgunlaşmış muz ve saçın uzunluğuna göre süt.

IMG_8253

Benim saçım için yarım fincan süt yeterli oluyor.Sütün içindeki yağlar ve albümin adlı madde saçı besliyor ve yumuşatıyor,ayrıca saç diplerindeki kaşıntıya da iyi geliyormuş.

IMG_8254

Muzu saçınız benimkinden uzunsa daha büyükte seçebilirsiniz ama olgunlaşmış olmasına dikkat edin,sert muzu ezmesi zor oluyor.

IMG_8255

IMG_8259

Bir çatal yardımıyla iyice eziyoruz,eğer isterseniz siz blenderla da ezebilirsiniz.

IMG_8260

IMG_8265

IMG_8268

 Karışımı bebek maması kıvamına getiriyoruz.

IMG_8269

Sonra bu karışımı saç boy ve uçlarımıza sürüyoruz,iyice yedirmek önemli yoksa muz parçacıkları saça işleyemiyebilir.

IMG_8270

IMG_8271

Sonra saçlarımızı sıkıca jelatine sarıp yarım saat bekliyoruz.Yarım saat sonunda önce ılık sonra sıcak suyla yıkıyoruz.Daha banyoda saçınızı durularken farkı hissediceksiniz,tararken de keza öyle.İhtiyacınıza göre haftada bir yada iki kere uygulayabilirsiniz.Oldukça ekonomik ve gerçekten işe yarayan bir maske.Denerseniz sonuçları bekliyorum,görüşmek üzere. Sevgiler.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.