Evdeki Malzemelerle Muhteşem Saç Bakım Maskesi

Herkese yeniden merhaba,tatil dolayısıyla uzun bir süre ara vermiştim bloğa ama arayı muhteşem bir saç maskesi tarifi ile telafi edeceğim Hem de evinizde bulunan malzemelerle yapabileceğiniz doğal bir maske. Hadi başlayalım

IMG_1807

Ben bu maskeyi lise yıllarında yapardım,saç bakımına o zamanlar bu kadar bütçe ve zaman ayıramadığım için.Daha sonra büyüdükçe ve yeni ürünler keşfettikçe unuttum.O yıllarda bu maskeyi sadece yumurta ve zeytinyağı kullanarak yapardım yıllar içinde sevdiğim ve etkisine güvendiğim bir kaç malzeme daha ekledim ve maske bugünkü halini aldı.En son tatilde saçlarımın yıpranmasını önlemek için yaptım ve yarın akşam bir aksilik olmazsa maskeyi tekrar periscope da canlı yayında yapacağım.Periscope dan canlı olarak izlemek isterseniz kullanıcı adım = Güzellik Hemşiresi.

Maske için ihtiyacınız olan şeyler yukarıda fotoğrafta da gördüğünüz gibi yumurta,bepanthen serum,bemix serum,doğum kontrol hapı, zeytinyağı yada evinizde bulunan herhangi besleyici bir yağ yada serum.Ben bu iş için kuru kullandığımda saçlarımı yağlandırmasından şikayetçi olduğum argan yağlı serumumu kullanacağım, bunu almanıza gerek yok hatta almayın mümkünse orjinal zeytinyağı kullanın.Ben bitsin diye bunu kullanıyorum.

IMG_1808

Yumurta bu maskedeki en en etkili şey.Neden mi ? Çünkü sarısının içinde saçı besleyen lesitin ve a,d,e ve b grubu vitaminler var.Bunun yanı sıra  (artık biliyorsunuz ben bir hemşireyim ) mesleki bir seminerde gebelere her gün muhakkak yumurta yemeleri ısrarla tavsiye edilmişti ve konuşmacı sözlerine şöyle devam etmişti : Düşünün yumurta dışarıdan hiç bir takviye almadan içinde canlı oluşmasına yetecek kadar vitamin ve protein içeriyor.Örnek beni biraz tiksindirse de doğruluğuna ne şüphe ?

IMG_1810

Bepanthen serumu eczanelerden temin edebilirsiniz,saçları besliyor ve yumuşatıyor.

IMG_1811

Yumurtanın içinde b vitamini olduğu için bemix almanıza gerek yok ama evde varsa maskeye ekleyebilirsiniz.

IMG_1813

Yukarıda bahsettiğim gibi,ben evde olduğu için bitirebilmek adına bu serumu kullandım.Siz yoksa gidip almayın aksine evdeki halis muhlis zeytinyağı çok daha etkili sonuç verir canlarım

IMG_1814

Doğum kontrol hapı saçların dökülmesini durduruyor ve saçların hızlı uzamasına sebep oluyor ve bu kesinlikle doğru,tarafımdan defalarca denendi.Ama evde yoksa almanıza gerek yok daha öncede defalarca söylediğim gibi yumurta ve zeytinyağı da yeterli.

IMG_1815

Bepanthen ve bemix ampülü ziyan etmeden hazırladığınız karışıma katabilmek için bir enjektör edinin kızlar.

IMG_1817

Yumurtanın sarısını beyazından ayırıyoruz.Ki ben burda hep çuvallıyorum illaki azıcık beyaz kaçıyor aradan dereden Neyse siz kaçırmamaya özen gösterin çünkü beyazı saçı sertleştiriyor.

IMG_1819

Yumurtanın sarısının içine enjektöre çektiğimiz bepanthen ve bemix serumu yavaş yavaş katıyoruz.Aman yavaş sıkın yoksa sıçrıyor ve halı,örtü ne varsa kirleniyor.

IMG_1821

IMG_1822

Karışımın içine iki kapak kadar serum ekliyorum.

IMG_1823

5 tane doğum kontrol hapını ezip karışımımıza ekliyorum.

IMG_1824

 Hapları iyice ezin yoksa etkisi azalıyor.

IMG_1825

Tüm malzemeleri iyice çırpıyorum ve karışımı diplerden uçlara parmak uçlarımla  uyguluyorum.Özellikle diplere masaj yaparak yavaş yavaş uygulayın çünkü bu maske özeni hak ediyor.Bence bir çok bakımdan daha etkili çünkü saçları besliyor,hızlı uzamasına ve yumuşamasına sebep oluyor.Maskeyi saçınızda 30 dakika bekletmeniz yeterli. Uzun ve düzenli kullanım sonucu saçı parlattığı tarafımca kanıtlanmıştır.

Amaa herşey gibi bununda kötü yanları var,ne mi ? Mesela hazır bakım maskelerine göre zahmetli biraz,sür çık değil yani.

Kokusu berbat,hele ben gibi yumurta kokusundan tiksiniyosanız 2 gün saçınızın kokusu yüzünden öğürüp durursunuz.Yanınızda yatana Allahtan sabır diliyorum bu arada.

Maskeyi saçtan arıtması zor biraz.Denenmiş tavsiye : sakın sıcak su kullanmayın,yumurta kafanızda pişer yoksa.Önce soğuk sonra ılık suyla durulayın.En son ılık suyla şampuanlayın.

2 kereden fazla şampuanlamayın,merak etmeyin 2 kez yeterli temizlenmesi için.Fazla şampuanlamak saçı yıpratıp,yaptığımız bakımın etkisini azaltıyor.

Bazı kötü yanlarına rağmen,maliyetinin düşük ,etkisinin büyük olması sebebiyle bence tercih edilmeli.

Yarın kısmet olursa diplerimi göstereceğim size 15 günde ne kadar uzadıklarına şaşıracaksınız ben  çok şaşırdım.Bu maske yanında kullandığım başka şeylerde var elbet,ama sanırım en etkilisi bu maske.Maskeyi denerseniz lütfen izlenimlerinizi bana yazın çünkü faydalı olduğumu bilmek beni motive ediyor Görüşmek üzere size yumurta kokulu,uzun,parlak ve sağlıklı saçlar diliyorum.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.