ELİDOR DOĞANIN ENERJİSİ SERİSİ

     Herkese yeniden merhaba, yolunu gözlediğimiz yaz geldi sonunda. Deniz, güneş, havuz sezonu açıldı. Sıcağın etkisiyle şimdiden duş sıklığını ikiye çıkaranlar oldu bile. Yazı ben ne kadar çok seviyorsam, saçlarım o kadar nefret ediyor. Çünkü tüm kış özene bezene baktığım saçlarım her yaz sonu yıpranmış bir şekilde kışa merhaba diyor. Eskiden yazın ilk günleri ile birlikte saçlarımı için acil durum çanlarımı çalar, deriiiiin yoğun bakımlar yapardım ama buna eskisi kadar gücüm, zamanım yok son yıllarda.

    Gündüzleri hastalarımın hemşiresi, akşamları eşimin sevgilisiyim, ailemin dert ortağı büyük çocukları, kardeşlerimin ablasıyım, kayınvalidemin hiç doğmayan kızı, arkadaşlarımın Güzin ablasıyım. Hal böyleyken bana çok zaman kalmıyor ama kendime bakmazsam da kötü bir ruh hali kapı deliğinden bana gülümsüyor. IMG_2491

    Bu nedenle işlevselliği fazla olan ürünlere gidiyor elim sıklıkla. Elidor’un yeni çıkardığı doğanın enerjisi serisi çok ilgimi çekti bu sebeple. Seri de iki varyant var. Birinci canlı ve dirençli saçlar için içeriğinde ginseng barındırıyor diğeri ise güçlü saç uçları için angelika kökü içeriyor.

IMG_2592

   Daha önce zilyon kere söylediğim gibi banyo ürünlerinde koku çok önemli benim için, kötü kokan bir şeyi kafama, saçıma süremem ben. Doğanın enerjisi  serisinin ürünleri kullandığım banyo ürünleri içinde bence en en güzel kokanı. Tanımlamak gerekirse, bahar gibi.

IMG_2519

    Canlı ve dirençli saçlara sahip olmamızı sağlayan Ginseng Kökünün bulunduğu seri şampuan, saç kremi, ekspres bakım spreyi ve 7/24 şekillendirici bakım kreminden oluşuyor. Bu seri saçların 5 kat daha canlı ve güçlü görünmesini sağlıyor. Angelica kökünün bulunduğu güçlü saç uçları serisi ise yine şampuan, saç kremi ve ekspres bakım spreyinden oluşuyor. Ginseng ve angelica toprağa sıkıca bağlı, güçlü kökleri olan iki bitki ve topraktan kendileri için yararlı olan vitamin ve mineralleri bolca emiyorlar. Ginseng kökü saç derisine kan akımını hızlandırdığı için saç büyüme hızını arttırıyor, angelica kökü ise demir, bakır ve vitamin b 12 içeriyor ve bu saçların daha hızlı uzayıp, daha sağlıklı olmasına sebep oluyor.

IMG_2585

   Elidor doğanın enerjisi adını verdiği ve dünyaca ünlü saç stilisti Jamal HAMADİ tarafından geliştirilen bu seriyle bize doğal yoldan saçlarımızı besleyip, tonla ürün kullanılmasını gerektirmeden vakitten tasarruf ettiriyor.

IMG_2587

IMG_2581

  Serinin her iki varyantını da dönüşümlü olarak kullanıyorum. İlk olarak CANLI VE DİRENÇLİ saçlar serisini kullandım. Fark ettiğim ilk değişiklik saçlarımdaki yumuşaklık oldu. Artık daha kolay taranıyor ve hafif bir ışıltı oluştu saçlarımda.Canlı ve dirençli saçlar serisi saçlarımızın 5 kat daha dirençli olmasını sağlıyor.Bunu test ettim  Bebeklere aşı yaparken can havliyle saçlarımı yakalarlarsa çekiştirip biraz kopartıyolar ve genelde ellerinde en az 3-4 saç telim kalıyordu,geçen bir bebiş yine çekti saçımı ve ben minik ellerinden saçımı kurtardığımda elinde hiç saç telim yoktu:)Saçlarım dalgalı olduğu için köpük kullanırdım eskiden. Şimdi 7*24 şekillendiriciyi sürüyorum sadece sabahları, yumuşacık dalgalar oluşturuyor ve kesinlikle sertleştirmiyor.Ürünler paraben içermiyor ve içerdikleri angelica ve ginseng kökleri ile zahmetsiz doğal bakım yaşatıyor.

IMG_2377

  Ben eskiden çok fazla ev yapımı doğal maskeler kullanırdım,ama buna gerçekten vakit bulamıyorum artık.Biz hayat içerisinde sahip olduğumuz bir rolden diğerine koşarken farkına varmadan yoruluyoruz ve saçlarımızda bu yorgunluktan nasibini alıyor.Hiç dikkat ettiniz mi bilmiyorum.20 yaşındaki halimizle bir değil saçlarımız.Benim değil en azından.Şekil ve kesimden bahsetmiyorum elbette.Bahsettiğim saç tellerimiz.Artık daha yorgun görünüyor.Elidor’un doğanın enerjisi adını verdiği bu serinin iki varyantındanda memnun kaldım ve çabuk sonuç alabildim

IMG_2433

   Ekspres bakım spreyini çantamda taşıyorum. Saç uçlarım kurudukça sıkıyorum. Hem çok güzel kokuyor, hem de kuruyan saç uçlarıma nefes oluyor.Nasıl bizim günde en az 8 bardak su içmemiz ve yoruldukça dinlenmemiz gerekiyorsa, saçlarımızın da gün içinde böyle molalara ihtiyacı var bence.

IMG_2408

IMG_2505

IMG_2405

 

 

 

     

        Son olarak şunu söylemeden geçemeyeceğim. Makyaj silinir alttan kendi cildin görünür. Fön bozulur saçların doğal haline döner. Bir kadının en güçlü güzellik silahı saçları bence.Güçlü,yumuşak ve sağlı saçlar her daim iltifat sebebi ve kendine zaman ayırmamaksa bir kadının kendi için yapabileceği en büyük kötülük.Zamanı en dar olanlar bile Elidor’un doğanın enerjisi adını verdiği bu seriyle hem temiz içerikli bakımı tadacak hem de en kestirme yoldan saçlarına dolayısıyla kendilerine zaman ayırmış olacaklar.Ben çok sevdim,ürünler uygun fiyatlı şans verin bence sizde.#doganinenerjisi #elidor

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.