Elancyl Selülit Karşıtı Ürünler

Haftanın en güzel gününden merhaba herkese.Çok şükür havalar ısındı.Deniz, dolayısıyla bikini sezonu açıldı.Bir çok kadın selülitlerine karşı ürün arayışına girdi ve işte tam bu arayışınıza uygun bir yazı var bugün blogda.

IMG_2528

Yaklaşık beş hafta önce Elancyl markasına ait selülit kitini kullanmaya başladım.Bu set, selülit karşıtı aktif masaj jeli,inatçı selülitler için bakım kremi,yüz hariç tüm vücut için sıkılaştırıcı vücut kremi ve masaj başlığından oluşuyor.

IMG_2532

Ürünlerin kullanım sırasıysa şu şekilde.Önce yukarıdaki fotoğrafta gördüğünüz aktif masaj jelini,duş sırasında masaj başlığına yarısına gelecek şekilde dolduruyoruz.

IMG_2533

IMG_2538

Masaj başlığı silikonumsu yapıda.Üzerindeki deliklerden jel cildinize geliyor ve pütürcük gibi görünen çıkıntılarla ürünü cildinize yayıyor ve yuvarlak hareketlerle masaj yapıyoruz.

IMG_2540

Yarısına kadar doldurmanız yeterli,fazlası ürünün ziyan olmasına neden olur.Burada önemli olan duşta temizlenmiş cildinize ürünü iyice yedirmek.Yuvarlak hareketlerle ve çok bastırmadan.Zaten bir süre sonra kaslarınızda minik minik atımlar hissediyorsunuz.

IMG_2534

İnatçı selülitler için olan bakım kremini ise iyice kurulandıktan sonra bacak ve basenlerime yuvarlak hareketlerle uyguluyorum.Yukarı doğru ve bastırmadan.İçerdiği kafein sayesinde selülit görünümünü hafifletmeyi,elma ağacı ekstresi sayesinde ise yeni yağ hücrelerinin oluşmasını engelliyor.Çok güzel kokuyor,cildi nemlendiriyor ve cilt tarafından kolayca emiliyor.Selülit sorunum çok fazla olmasa da görünürde,sıkınca cildimi ortaya çıkıyor hafif portakal kabuğu görünümü

IMG_2535

Ürünleri hergün kullanmanız halinde siz daha hızlı sonuç alabilirsiniz.Ben  hergün değil bir gün kullanıp bir gün ara vererek devam ettim. Gün aşırı kullanım sayesinde ürünler hala bitmedi ama yarısını kullandım diyebilirim.

IMG_2536

Ürünler arasında en az kullandığım ise sıkılaştırıcı vücut kremi oldu.Yine duştan sonra sadece kollarımın arka kısımlarına uyguladım.Güzel kokuyor ve iyi nemlendiriyor.

IMG_2537

Kısaca özetleyecek olursam.Hoş kokulu,doğal içeriklere sahip bu dermokozmetik markasının selülite karşı savaş timini sevdim.Henüz ergenliğe yeni adım attığım yıllarda bir gülben ergen bacağı korkusu vardı bende.Magazin basınının sürekli kadının bacaklarını,selülitlerini burnumuza soktuğu bir dönemde her genç kız gibi bende etkilendim ve uzun zamandır beslenmeme ve selülit karşıtı ürünler kullanmaya özen gösteririm.Elancyl kullandığım markalar arasında bence en etkili olan,en hızlı sonuç verendi.

IMG_2528

Ben konunun uzmanı olmamakla birlikte selülitle savaşı bir çeşit yaşam şeklim haline getirdim taaa gülben ergenin bacaklarının çok revaçta olduğu yıllarda Peki neler mi yapıyorum ? Bol bol su içiyorum.Çay,kahve yada diğer meşrubatlar vücudun suya duyduğu ihtiyacı karşılamaz.Lütfen sizde bol bol su için.Benim zayıf kalmamın da en büyük etkisi çok fazla su içmem bence.( Nasıl zayıfladığımı anlattığım yazım için  tık tık ). Kahve selülit için tam çoğu zarar,azı karar içecek.Uzmanlar günde bir fincan kahvenin selülitlere iyi geldiğini ama fazlasının selülit görünümünü arttırdığını söylüyor.Bol bol yürümeye çalışın,hafif tempoda yarım saatlik bir yürüyüş hem kilo kaybetmenize,hem de selülitlerinizin azalmasına yardımcı olacak.Kahve telvesiyle bacaklara yapılan peelingin kan akımını hızlandırdığı için yine selülit görünümünü azalttığını duymuştum,ama ben hiç uygulamadım.Son olarak size belki komik gelecek ama ben tombiş olduğum günlerde bacaklarımın üst kısmını ve basenlerimi jelatine sarıp,öyle yürürdüm Vallahi komik ama yaptım bunu.Yengem çok işe yaradığını bacakları incelttiğini,yağ yakımını arttırdığını söylemişti.Bende denedim ve işe yaradığını düşünüyorum.Kola tam bir selülit yapıcı,uzak durmaya çalışalım.Ben becermekte zorlanıyorum bu adımı.:) Benim söyleyeceklerim bu kadar,sizin eklemek istedikleriniz neler ? Siz selülitleriniz için hangi ürünleri kullanıyorsunuz ? Hala aradığınız ürünü bulamadıysanız,elancyl markasına şans verebilirsiniz.Hangi doğal yöntemler işe yarıyor,yazarsanız sevinirim.Görüşmek üzere,sevgiler

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.