Eklips Seyahat Boyu Fırça Seti

Haftanın enn güzel gününden merhaba herkese.Profesyonel bir görüntü yakalayabilmek için makyaj yaparken fırçalardan yardım almamız gerekiyor.Bende ülkemizde ki bir çok markanın fırçalarını deneyip,elemeler yaparak sade ama gerekli bir ekip oluşturmaya çalışıyorum.Bugün bloğumun konuğu eklips seyahat boyu fırça seti.

IMG_0186

Set sevimli bir kese içinde geliyor,ben attığım için maalesef fotoğrafını paylaşamıyorum.Set de 5 fırça var,sol baştan pudra / allık fırçası, karıştırma fırçası,kapatıcı fırçası,ruj fırçası ve son olarak far fırçası.Sap kısımları bambudan yapılmış ve hayvanlar üzerinde test yapmayan bir marka. Gratisler de ecotools fırçaların hemen yanında duruyor ve bir çok kişi iki markayı birbirinden ayırt edemiyor çünkü eklips resmen ecotools un daha uygun fiyatlı bir alternatifi.Dikkatle bakılmazsa farkı fark etmek çok zor.Gelelim fırçaların performanslarına

Pudra / Allık fırçası :

IMG_0189

Ben bu fırçayı sadece allığımı sürerken kullandım,hiç pudra uygulamadım.Çok sık olmayan tüylere sahip,allığı israf etmeden yüzüme taşıyor ve doğal bir bitiş sağlıyor.Yumuşacık,yüzümü tahriş etmedi,yıkarken çok fazla tüyleri dökülmedi ama yıkandıkça formunu kaybetti biraz.Tekrar almayacağım bir ürün.

Far Fırçası :

IMG_0202

Sette en sevmediğim fırça diyebilirim kendisi için.Bir kere oldukça büyük,detay isteyen makyajlar için hiç kullanışlı değil.Farı göz kapağına taşımakta oldukça başarısz.Defalarca  uygulama yapmanız gerekiyor istediğiniz yoğunluğu yakalayabilmek için.Tekrar almam.

Karıştırma  Fırçası:

Yine oldukça başarısız olduğunu düşündüğüm bir fırça,oldukça büyük ve renkleri birbirine karıştırma da beklentimin altında bir performansı var.

Kapatıcı Fırçası :

IMG_0201

Bu fırçayı sivilceleri ve göz altlarında ki mor halkaları kapatmak için kullanabilirsiniz.Ben hiç kullanmadım çünkü kılları benim için sert ve cildimi tahriş edebileceğini düşündüm.Bu tarz fırçaları yüzde çizgi çizgi bir görüntü bıraktıkları için hiç sevmiyorum.

Ruj Fırçası :

IMG_0204

Rujumu fırçayla uygulamayı sevmediğim için ben fırçayı bu amaçla kullanmadım.Göz pınarlarımı aydınlatmak için kullanıyorum,güzel ama olmasa da olur bir fırça benim için.

Son olarak fırçaların mini bir servet olduğu ülkemiz de uygun fiyatı sayesinde yer edinmiş ama benim makyaj masam için aynı şeyi söyleyemeyeceğim.Siz ne düşünüyorsunuz eklips seyehat boyu fırça seti hakkında ?

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.