Diş Beyazlatma Deneyimim

Herkese merhaba,bir süredir saçlarım kadar sarı olan dişlerimi beyazlatmayı düşünüyordum çünkü artık durum beni utandırmaya başlamıştı.Önce evde kendi kendime yapabileceğim şeyleri denedim bir süre sonra yaptıklarım beni kesmez oldu her akşam aynada sarı dişlerimi inceleyip inceleyip kendi kendimi demoralize etmeye başladım ve kararımı verdim dişlerimi beyazlatıcaktım.O sıra benim dişçimin batacağı tuttu ve muaynehanesini kapattı :S

Peki şimdi ben kime gidicem,işlem güvenilir mi ? Ya beyazlamazsa ? Ya beyazlattıktan hemen sonra geri sararırsa ? Başladım araştırmaya ve Dr Hüseyin Aşçı ile (https://www.huseyinasci.com/dis-hekimi-huseyin-asci/ ) karşılaştım araştırmalarım sonucunda ve kendisini muaynehanesinde ziyaret ettim.İki tip diş beyazlatma yöntemi var ilki doktorunuzun sizin için hazırladığı diş kalıplarıyla evde kendi kendinize uygulayabileceğiniz bir yöntem ki ben o kadar sabırlı olmadığım için ikinci yöntem olan ofis tipi diş beyazlatmayı tercih ettim.IMG_0451

Derdimi anlattım ve dişlerimin sarılığından yakınmaya başladım.Kendisi beni ilgiyle dinledikten sonra dişlerimin beyazlatma işlemi için uygun olup olmadığını kontrol etti .

IMG_0480

Dişlerim beyazlasın istiyordum ama yapay bir görüntü olmasından da çok korkuyordum.

IMG_0465

Önce dişlerimde sürekli çay içmemden dolayı oluşmuş sarı lekecikleri temizledi.Bu temizleme işlemi çok gıcık sanki dişiniz kazınıyor gibi oluyor.

IMG_0469

Temizleme işlemi bittikten sonra bir sonraki işlem olan beyazlatma faslına geçtik.

IMG_0487

Ağızlığım takıldı ( bu fotoğrafta güzellikten kırk yıl hapis yatacak gibiyim :D)

IMG_0493

Bu fotoğraf dişlerim beyazlatıldıktan sonra çekildi bunu burada paylaşma sebebim şu mavi macunumsu şeyi göstermek içindi.O mavi macun diş etlerini diş beyazlatmada kullanılan güçlü temizleyici ajandan korumak için sürülüyor.

IMG_0500

Dönelim tekrar işlemimize,mavi macun sürüldükten sonra asıl beyazlatıcı jelde dişlerinize sürülüyor ve lazer ışığı altında yirmişer dakika beklemeye başlıyorsunuz.

IMG_0495

IMG_0511

IMG_0513

Bu arada uygulamayı yaptırmadan önce cildinizde makyaj olmaması tavsiye ediliyor,o gün bende bb krem vardı o yüzden ağız kenarımı özellikle lazerli kısımlarda peçeteyle kapattık.

IMG_0517

Benim yaptırdığım ofis tipi beyazlatma işlemi 900 tl ama yukarıda bahsettiğim diğer yöntemi uygulamak ev tipi beyazlatma yöntemi ile dişlerinizi beyazlatmak isterseniz onun fiyatı da 450 tl imiş.

IMG_0496

Yirmişerden kırk dakikalık beyazlatma işlemi bittikten sonra mavi macunlarda alınıyor 

IMG_0501

IMG_0518

Ben işlemi yaptırmadan önce iki hafta çay,kahve ve benzeri dişleri boyayabilecek içeceklerin içilmesinin iki hafta yasak olduğunu okumuştum ama doktorum böyle bir yasağın olmadığını söyledi.

IMG_0520

İşte dişlerimin uygulama sonrasındaki hali.

IMG_0522

Uygulamadan sonra özellikle soğuk,sıcak bir şeyler yediğimde hafif bir sızı oldu ama bu dayanılmıyacak bir acı değildi.

IMG_0525

Sorduğum onca soruya bıkmadan cevap verdiği,sabrı ve ilgisi için Doktorum Hüseyin beye çok teşekkür ederim.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...