Bioplante Şampuan Ve Saç Kremi

Merhaba,bir süredir Bioplante şampuan ve saç kremini kullanıyorum.Ürünler elime ilk ulaştığında tüm saç tipleri için ibaresini gördüm ve bu hiç hoşuma gitmedi.Çünkü benim saçlarım kuru,yıpranmış ve işlem görmüş olduğu için bu tüm tipler için olan ürünlerin benim için yeterli olmayacağını düşünmüştüm ama yanılmışım.

IMG_8754

Portakallı şampuan hem erkek hemde kadınların kullanımı için uygun,200 ml boyutuyla baya bereketli.

IMG_8747

Portakal özü içeriyor olması kepek problemi olanlar için tercih sebebi çünkü portakal özü kepek oluşumunu engelliyor ve saçın yağını emiyor.Benim saçlarım kuru ama eşimin saçları yağlı ve kepekli.Eşim saçının eskiye oranla daha az yağlandığını düşünüyor.

IMG_8749

İçeriği yukarıda göründüğü gibi,parfüm,paraben,renklendirici madde,petrokimyasal maddeler içermiyor.

IMG_8750

İçerdiği elma sirkesi sayesinde saça parlaklık veriyor.Bildiğiniz gibi elma sirkesi saçı parlaklaştıran bir mucize eğer elinizde bu ürün yokssa ve saçlarınız mat görünüyorsa saçlarınızı yıkadıktan sonra yarı yarıya suyla seyrelttiğiniz elma sirkesini saçlarınıza son durulama suyu olarak uygulayın,parlaklığı fark edeceksiniz.Ayrıca ürün içeriğindeki ıhlamur çiçeği c vitamini desteği sağlayıp saçın kökünü besliyor.

IMG_8751

Şampuan neyse de saç kremi kesin işe yaramaz ekstra bir ürünle desteklemem gerekiyor diye düşünüyordum çünkü bu zamana kadar kullandığım tüm doğal içerikli saç ürünleri saçımı nemlendirmede yetersizdi.Ama bu ürünün yumuşatmasını beğendim organik jojoba yağı içeriyor ve bu yağ eğer gerçekten organikse çok enteresan etkilere sahip.Nedir bu etkiler? Saç derisindeki yağı dengeleyip akneleri gideriyor olması.Benim saç diplerimde sivilce yok ama eşimin vardı,bir süredir onunda yokmuş.

IMG_8752

Melissanın da tıpkı sirke gibi saçı parlaklaştırma etkisi var.Doğal,güzel ve kalıcı bir kokusu var ve saçta en az iki gün kalıyor bu koku.

IMG_8753

Firma hayvanlar üzerinde deney yapmıyor ve natrue sertifikasına sahip.İçerikleri mümkün olduğunca organik tutuyorlar ve özellikle hamilelerin kullanımı için güvenilirliği maksimum tutmaya çalışıyorlar.Fiyatları kendi sitelerinde şampuan 25 tl,saç kremi 31 tl.Ürünleri incelemek yada satın almak isterseniz tık tık .Benim ürünler hakkında söyleyeceklerim bu kadar,bir sonraki inceleme yazısında görüşmek üzere hoşçakalın.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.