Bebeğimin Yoğurdunu Nasıl Yapmalıyım ?

Herkese yeniden merhaba,sevgili anneler bebekler için ek gıda tariflerim devam ediyor.Bu tarif 6-8 aylık bebekler de öğle yemeği için hazırlanabilir.Unutmayın öncelikli besinimiz anne sütü,uyandığında anne sütü alıcak,acıktığında bu tarif yapılacak.

Unutmayın ek gıda her zaman bebek aç iken verilmeli.Tek seferde tek ek gıda verilmeli, bu bebek de allerji  gelişirse hangi besine karşı geliştiğini anlayabilmek için çok çok önemli.Hadi başlayalım tarifimize.

yogurt-nasil-yapilir

             Malzemeler

  • Süt
  • 2 çay kaşığı yoğurt  

            Hazırlanışı

Sütü kaynatın ve ılıması için 15 dakika bekleyin.Sütün parmağınızı hafif yakacak sıcaklıkta olması gerekiyor. 2 çay kaşığı yoğurdu sütün içine katıp karıştırın.6-7 saat sıcak bir ortamda mayalanması için bekletin ve buzdolabında bir gece dinlendirin.Dinlendirilen yoğurt çok daha iyi kıvamlı olacaktır.Yoğurdu tatlandırmak için kesinlikle şeker yada bal katmayın.Aç olan bebeğiniz yeni lezzetlere açık olacaktır korkmayın ve lütfen anneler rica ediyorum çocuk yemiyor diye dünyayı kendinize zindan etmeyin.Eğer çocuğunuz da gelişme geriliği varsa hekiminiz ve hemşireniz sizi muhakkak uyaracaktır,tedirgin olmayın.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.