Avene Vücut Yağı Ve Güneş Sonrası

Herkese merhaba.Yaz geldi de geçiyor bile.Bu sebeple mümkün olduğunca çok denize girip tadını çıkarmaya çalışıyorum beni çocukluğuma döndüren bu mevsimin.Yaz demek saçların deniz,tenin güneş koruyucusu kokması demek.Beyaz ve hassas tenim hemen kızarıp su topladığı ve üstüne birde lekelenmeye başladığı için güneş koruyucusu tarihim çoook eskilere dayanır.Bu sıralar Avene güneş yağı ve güneş sonrası losyonu kullanıyorum.

DSC_1400

Cildim yaz mevsimiyle birlikte tekrar kurudan karmaya döndü ve benim gibi karma cilde sahip kişilerde genelde güneş kremleri akneye sebep olur.Bende öyle oluyor en azından.Bu sebeple Avene güneş yağının yapısı çok hoşuma gitti.

DSC_1406

Spf 30 yeterli olmaz diye düşünmüştüm,ama benim gibi çabuk kızarıp haşlanan biri için bile yeterli geldi.Ama şunu belirteyim ben genelde akşam 4 den sonra güneşe çıkıyorum.

DSC_1414

Güneş yağlarını uygulaması kremlere göre çok daha kolay olduğu için çok seviyorum.Beyaz iz kaldı mı,tenim iyice emdi mi derdi olmuyor.Üstüne bir de cildimi parlak gösteriyor.Suya dayanıklı fakat yine de ben güneş koruyucuların iki saatte bir tekrarlanması gerektiğini düşünüyorum yani en azından birazcık bronzlaşıncaya dek.Özellikle beyaz tenlilerde bu aralık 1.5 saate kadar düşebilir.Buğday tenli olan eşim sadece bir kez kullanarak tüm günü kotarırken ben 1.5 saatte bir tekrarlıyorum.Ürünün pompalı ve sprey formunda olması çok hoşuma gitti bu sebeple.

DSC_1404

Vücut yağı hassas ciltler için geliştirilmiş ve koruyuculuğu bence yeterli.Güneşlenme sonrası hassasiyet,kızarıklık veya kaşıntı olmadı.

DSC_1427

Avene güneş sonrası losyon ise yine hassas ciltler için geliştirilmiş,duş sonrası uyguladım.Cildimi sürer sürmez nemlendirdi.Çok güzel,rahatlatıcı bir kokusu var.Ben bu ürünü sadece güneşlenme sonrası değil,günlük olarak her duştan sonra kullanıyorum.Özellikle kollarıma ve bacaklarıma.

DSC_1411

İçerisindeki avene termal suyu cildi hem nemlendiriyor hem de rahatlatıp günlük bakımını yapıyor.Akneye ve komedona sebep olmadı.Her iki ürünü de severek kullanıyorum ve bittikçe tekrar satın almayı düşünüyorum.Sizde benim gibi hem beyaz hem de çabuk kızaran hassas bir tene sahipseniz ve kullandığınız ürünün paraben içermemesini istiyorsanız seveceğinizi düşünüyorum.Tekrar görüşmek üzere,sevgiler.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.