Avene Very High Protection Enmulsion spf 50+ ( Avene Güneş Koruyucu Emilsiyon)

Tatil sezonu benim için resmi olarak açıldı ve ben ilk deniz tatilimi yaparak elimdeki güneş koruyuculardan birini daha test edebildim.

IMG_0800

Avene ürünlerini genel olarak seviyorum ve güvenilir buluyorum.Bu güneş koruyucu için de fikrim diğerleri gibi.İnternette yaptığım mini bir araştırma karşısında şok oldum çünkü fiyatı 38 tl den 70 tl ye kadar değişiyor,yani yakalarlarsa geçiriyorlar aman dikkat fiyat araştırması yapmadan almayın hemen.

IMG_0802

Beyaz,hassas,lekelenmeye ve sivilcelenmeye çok müsait olan yüzüm için uygun bir güneş koruyucu oldu kendisi.Daha sonra yazacağım clinique güneş koruyucu gibi sivilcelenme yapmadı yüzümde.Kokusu yok ki ben cildi  güneşten koruması için üretilen bir ürüne parfüm konulmasına hayret ediyorum zaten,çünkü parfüm ciltte leke yapıyor ve biz güneş koruyucuyu lekelenmek istemediğimiz için sürüyoruz dimi yani

IMG_0804

İçinde alkol,paraben,silikon yok ve vaat ettiği gibi siyah nokta oluşumuna da sebep olmadı. Gelgelelim korudu mu yüzümü ? Korudu valla. Yüzümde ne kızarma ,ne kaşınma ne lekelenme olmadı hee çillerimin rengi azıcık koyulaştı ama bu benim her yaz başı yaşayıp her kış başı veda ettiğim bir durum kendimi bildim bileli.Yapısı adından da anlaşılacağı üzere krem gibi yoğun değil daha çok losyon gibi,sürümü kolay ama iyi dağıtmazsanız hafif beyaz kalabilir teninizde.Pompalı bir başlığı var ve 50 ml lik ürün için biçilen ömür 1 sene.Bence bana değil bir sene bu yaz için bile yetmeyecek çünkü bu tatilde kendisini yarıladım bile,farklı ürünler yazmak istediğim için bittiğinde yenisini almam belki ama daha iyisini bulamazsam da dönerim yine.Zira piyasada kullanmadık güneş koruyucu bırakmadım.Neyse en kısa zamanda yine görüşmek üzere,hoşçakalın.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.