Avene Tolerance Extreme Emilsiyon

Herkese merhaba,güzelleşmek için ne kadar çok ürün kullanıyoruz farkında mısınız ? En basit cilt bakımı aşamalarını bir düşünün.Önce makyajını temizle,sonra yüz yıkama jeliyle yüzünü yıka,sonra tonik,sonra serum sonra nemlendirici  hatta uyumadan önce gece kremi.Yüzümüze ne çok şey sürüyoruz böyle.Açıkçası roaccutane tedavisi benim için yepyeni bir başlangıç oldu,ne kadar az ürün o kadar iyi diye düşünüyorum.Hatta hem güneş koruyucu hem nemlendirici kullanmak cildimi yağ yağlandırdığı için yazları doğru düzgün nemlendirici kullandığım söylenemez,ama ağız kenerımda kuruluktan dolayı ince bir çizgi oluştu ve bu yaşlılıkla özdeşleştirdiğim çizgi gıcığıma gitmeye başladı.Bir süre önce Avenenin hassas cilt tipleri için ürettiği emilsiyonu göndermişti firma bana,açıkçası bir iki dener yağlandırırsa tekrar kullanmam diye düşünüyordum çünkü cildim yağlanmaya çok çok müsait.

IMG_9524

Ayrıca çok hassas,kaşısam kızarıyor.

IMG_9525

Avene bu nemlendiriciyi çok fazla yabancı maddeyle karşılaştığında reaksiyon gösteren hassas ciltler için minimum içerikle üretmiş.

 

IMG_9526

Cildin temel ihtiyaçlarını karşılıyor ve fazlasını ihtiva etmiyor yani yalın bir ürün.

IMG_9527

Ayrıca % 100 steril ki bu benim için çok önemli çünkü cildim iltihaplanmak için resmen bahane arıyor.

IMG_9528

Ürünün dışarıya çıkmasını sağlayan mekanizma ihtiyacınız kadar olanını size verip fazlasının dezenfekte olmasını engelliyor.

IMG_9529

Yapısı süt kıvamında,kullanım sonrasında asla yapış yapış bir his bırakmıyor.İçeriği cildin fizyolojisini taklit ediyormuş.

IMG_9530

Koruyucu ve parfüm içermiyor.Boyutu 50 ml ve fiyatı 72 tl,bazı online eczanelerde daha uygun fiyata gördüm ama stokları çok çabuk tükeniyor.Eğer ki sizin cildiniz de yağlıya dönük karma ve aynı zamanda hassassa bu nemlendiriciyi sevebileceğinizi düşünüyorum.Ben cildimi yağlandırmadan nemlendirdiği için ihtiyaç duydukça yenilemeyi düşünüyorum.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.