Abant

İstanbuldan sıkıldınız mı ? Size bir önerim var,Abant.Evet haftasonu yaklaşıyor ve sizde benim gibi avm gezmekten delice zevk almıyorsanız yazıyı okumaya devam.Size güzel memleketimin,güzel abantını azıcık anlatayim.Baştan uyarayım bu yazı bol bol fotoğraf içerir

IMG_6810

Bilenler bilir,bilmeyenler için ben söyliyim istanbulun yoğun kalabalığına inat bolu sakindir.İnsanları naziktir,yol sorsanız sizle gelir yolu anlatır yedi sülalenizi sorup akrabalık bağınızı araştırırlar Havası misdir,iklimi azıcık serttir ama tam kafa dinleme yeridir.

IMG_6846

Bu mevsimde gölün etrafını yürüyerek turlamak azıcık zordur ama baharda havalar ısınınca tam bir keyifdir.Sevdiğini alıp kaçma yeridir.

IMG_6728

Yapraklar dökülmüş,bastığınız yerden çıtır çıtır sesleri gelir.Rüzgar estikçe birbirine vuran ağaçlar tepenizde oynaşır durur ve siz bu doğal sesler,tertemiz atmosferden çoook etkilenirsiniz.:)

IMG_6867

Abantın yakınlarında bir sürü piknik alanı ve restaurant var.Fiyatları istanbuldakilere kıyasla oldukça makul.

IMG_6869

Bu arada evet her fotoğrafta ben olmasam olmaz

IMG_6875

İşte böyle istanbullular,yarın cuma nasıl olsa alın sevdiğinizi kaçın abanta,gölün etrafında gezerken misss gibi havayı koklayın benim içinde.Sevgiler.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.