2.BÖLÜM

Ben bir şeyler söylemek için ağzımı tekrar açıyordum ki,telefonumu uzatıp iyi akşamlar diledi,ne yani bu kadarcık mı olacaktı sohbetimiz şimdi ? Teşekkür edip telefonu almaktan başka çare bırakmamıştı bana,içimde artık hiç yürüme isteği kalmamıştı,doğruca evin yolunu tuttum.

Kimdi acaba ? Bizim sitede mi oturuyordu ? Yok burada otursa kesin tanırdım çünkü bir görenin kolay kolay unutamayacağı türden bir adamdı.Kesin misafirdi,kesin bir daha karşılaşmayacağız diye geçirdim içimden ve bu düşünce moralimi yerle bir etti.Kendi kendime şaşırdım ne oluyor şimdi ilk defa mı yakışıklı bir adam görüyorum ? Ne bu tripler ?

Size tuhaf gelecek belki ama ben o yaşıma kadar ( 29 ) hiç aşık olmadım ya aşkı bırak kolay kolay kimseyi yakışıklı bile bulmadım,liseli kızlar gibi anca filmlerdeki adamları beğenirdim ve ilk kez filmlerden fırlamış gibi duran bir adamla karşılaştım.Adamın yüzümü inceleyen bakışlarında sanki bana karşı bir beğeni vardı yada bana öyle geldi belkide.Çünkü bir kadını beğenen hiç bir erkek onunla konuşabilme fırsatını kaçırmaz.Bu adam azıcık sohbet edip telefonumu verip gittiğine göre muhtemelen beni hiç ama hiç beğenmemişti.Aman beğenmezse beğenmesin bee,çokta şeyimde dedim söylediğime kendimde inanmayarak.

Sonraki günler adamı aklıma hiç getirmemeye çalışarak hızlıca geçti gitti,her akşam yürüyüşe çıktım belki yine karşılaşırız diye ama hiç karşılaşmadık.Tahminim doğruydu demek ki adam gerçekten de misafirdi.Benim kalbim de ne salak ya onca yıl o kadar adam bana aşık oldu hiç birini beğenemedi  şimdi düşen telefonumu getiren güzel gülüşlü adamı takıntı haline getirdi.

Havalar soğumaya başlamıştı ve ben akşam yürüyüşlerini zaten artık adamı tekrar görme umudum da kalmadığı için hepten bırakmıştım ve adam yavaş yavaş aklımdan çıkmaya başlamıştı.

Çekim yasası zımbırtısında hep derler ya sen bir şeyin olmasını istersin çok istersin ve o şey olmaz sonra ne zaman ki sen onu takıntı haline getirmekten vazgeçer yada oluruna bırakırsan o şey gerçek olur diye işte benim yaşadığım şey de tam olarak buydu.

Bir akşam yemekten sonra mini demliğimi yanıma alıp balkona çıktım üzerime battaniyemi de alıp güya kitap okuyacağım ama sitedeki minik zombi bebelerin sesinden okuduğunu anlamak ne mümkün ? Kitabı kapatıp veletlerin eğlencesini izlemeye başlamıştım ki oda ne ? Acaba yanlış görüyor olabilir miyim diye gözlerimi kısıp hedefime iyice odaklandım.Yok vallahi doğru görüyordum,Oydu işte şu sarı arabadan inen beyaz gömlekli,vallahi de billahi de Oydu.

Eeeee Oysa O ne yapacaktım şimdi ? Balkondan yarı yerime kadar sarkıp adama meraaaba ben düşen telefonunu getirdiğin sonrada çok konuşmadan arkanı dönüp gittiğin kızım,sen nasılsın görüşmeyeli yakışıklı adam ? Neler yapıyorsun bakalım ? Ben o günden sonra hep seni düşünüyorum da,diyecek değildim heralde.Öylece bakakaldım,sonra artık buz gibi olmuş nahoş çayımdan bir yudum alıp adamı izlemeye devam ettim.Yine misafirliğe gelmemişse iki blok vardı evlerimiz arasında

Ertesi gün aynı saatlerde yine mutfak balkonunda  tüm ekipmanlarımla tünemiş adamın gelmesini bekliyordum ki çok şükür çok bekletmedi bu sefer beni

Evet bu sefer emindim misafir falan değil bildiğin komşummuş,kimle yaşıyor acaba ? Umarım evli falan değildir,eğer öyleyse hiç işim olmaz.

Ya siz bakmayın  benim böyle ergen kızlar gibi konuştuğuma ,heyecan yapışıma.Ben ne çocukluğumu ne gençliğimi hiç yaşayamadım.Baskı çoktur bizimki gibi mahallelerde.Giydiğin,sürdüğün,yaptığın ve yapmadığın her şey dert olur mahallenin moruk teyzelerine.İnanır mısınız ilk tam makyajımı ben düğünümde yaptım,öncesinde ruj,rimel ancak ki o bile belli belirsiz olmalıydı yoksa teyzeler kızmış bu koca arıyor der vururlardı dedikodunun tellerine.Öyle yaşanmamış ki yıllar bende,öyle eksik ki tüm duygularım  şimdi bu yaşımda sahip olabildiğim özgürlüğün ve hissettiğim ilk aşkımın tadına varmak istiyorum.Neyse daldım yine mazimin mahallemin sokakları kadar çamurlu anılarına,ortalığı bok götürmeden ben yine bugüne dönüp en iyisi size yakışıklı adamla tekrar nasıl bir araya geldiğimi anlatayım

Bir akşam,iki akşam derken her akşam kendimi balkonda adamın gelişini beklerken buldum ve karar verdim madem bundan sonra sadece kendim için yaşayacağım o zaman başıma ilk kez gelen bu duyguma da sahip çıkacak,aşkımın peşinden koşacaktım ama nasıl ?

Onca düşünmenin sonunda aklıma pek de dahiyane olmayan bir fikir geldi,şimdi benim bir şekilde ona ulaşmam lazım ama bu öyle iki dakikada bitecek ayak üstü bir sohbet olmamalı uzun sürmeli ama nasıl derken sonunda cin fikirli bir plan yaptım.

Akşam karanlık çökünce,ortalıktan el ayak çekilince bunun lüks sarı  arabasına çarpsam ve güya araba sahibinin kim olduğunu bilemediğim için hasarı karşılayacağımın teminatını verdiğim bir not bıraksam tabi notun altına da telefon numaramı bırakacağım ve o da arabasına çarpana ulaşmak ve hasarı ödetmek için beni arayacak,sonra benim ben olduğumu hatırlayıp aaa siz miydiniz falan dedikten sonra biz sohbeti ilerleteceğiz.

Çok mu karışık anlattım ? Şöyle söyliyim şimdi ben bu adamla karşılaşmak,sohbet etmek  istiyorum ama bunu yılışık kadınlar gibi evine dayanıp yapmak istemiyorum.Eeee onca yürüyüş sonunda da tekrar karşılaşamadığımıza göre başka bir yol bulmam gerekiyodu.Benim de aklıma bu fikir geldi.O arabasına çarpan acemi sürücüyü arayacak ve ben gayet üzgün bir şekilde hasarı ödeyeceğimi söyleyeceğim.Sonra yüz yüze gelicez ve o beni tanıyıcak böylece tekrardan iletişime geçicez hem de bu sefer telefonumu biliyor olacak bende onun numarasını öğrenmiş olacağım.Çok çetrefilli bir plan farkındayım ama napim onun için değer….

Planımı uygulamak için aşağı indim ama aklım o an dank etti.Benim arabam yok ki neyle çarpacağım adamın arabasına ? Bankanın geçici kullanımım için verdiği arabayla çarparsam bana bir ton para ödetir bir daha da arabayı vermezler.Arkadaşlarımdan arabalarını ödünç istesem onlara da mahcup olacağım arabayı çarptığım için.Ne yapsam diye sıkıntıyla düşünürken aklıma yine çok zekice bir fikir geldi

Elime bir taş aldım arabanın sağ alt köşesine bir iki kez çok da ağır olmayan darbeler indirdim.Sonrada azıcık anahtarla çizikler yaptım.Sanki park ederken çarpmışım süs verdim.Sonra evden hazır edip getirdiğim notu arabanın sileceklerine büyük bir özenle yerleştirdim.Ben yapacağımı yapmıştım şimdi sıra yarın sabah arabasının halini görüp beni aramasını beklemekteydi.

Ertesi sabah erkenden kalkıp duş aldım saçlarımı vigolayıp doğal dalgalar yaptım sanki  yataktan kalkmışım gibi doğal duran sonra son derece sade kendini hiç belli etmeyen doğal bir makyaj yaptım .Tüm derdim adama sabah güzelliğimi göstermek,bak nasıl doğal ,nasıl güzelim diye mesaj vermek bilinç altına

Ve beklediğim arama geldi,bilmediğim bir numara arıyordu beni kesin oydu kesin.Nahhhh oymuş

Oldukça tiz bir kadın sesi günaydını benim tüm günümü karartmaya yetmişti.Kadın arabadan bahsediyordu,buluşalım falan diyordu ama ben mutsuzluktan ölcem yaa adam resmen evliymiş.Ve ben onunla tanışabilme umuduyla başıma onca iş açtım,kendimi durduk yere masrafa soktum.Moralim sıfıra indi ve ben tüm suratsızlığımla çıktım evden,kadınla buluşmak için.

DEVAM EDECEK

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.